Lishan oolong | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Lishan oolong

Kultivar: Qingxin oolong

Datum sběru: říjen 2023 (zimní sklizeň)

Popis čaje: Čaj je pečlivě sbírán a zpracován ručně. Jedná se o lehce oxidovaný a lehce pečený čaj. Je sbírán na hoře Lishan v nadmořské výšce okolo 2200 metrů.

Barva připraveného nálevu je jasně žlutá. Vůně je velice příjemná, svěží, s květinovými tóny. Chuť připraveného čaje je plná, hladká, svěží s bohatou květinovou a sladkou vůní. Dozvuk je rovněž velice příjemný, který zůstává v ústech po delší dobu.

Charakteristika čaje: Čajové plantáže v horách Lishan patří mezi jedny z nejvýše položených čajových plantáží na Taiwanu. Z důvodu  vysoké nadmořské výšky čajových plantáží  se  lístky sbírají pouze dvakrát, maximálně třikrát do roka.  I proto je cena za tento čaj vyšší než cena za jiné taiwanské čaje. Tento čaj je po právu považován za jeden z nejlepších a nejvíce vytříbených čajů vůbec.  Je zárukou vynikajícího požitku a prožitku pro všechny milovníky výborných čajů.  Jeho příjemná chuť a vůně je jasnou garancí, která mu zaručuje oblíbenost u všech náročných pijáků čaje.

U TOHOTO ČAJE MÁME U SKLIZNĚ Z LEDNA 2023 JIŽ JEN NĚKOLIK POSLEDNÍCH BALENÍ, KTERÉ SI NYNÍ MŮŽETE ZAKOUPIT ZA ZVÝHODNĚNOU CENU. NYNÍ ZA BALENÍ O HMOTNOSTI 50 GRAMŮ ZAPLATÍTE 407 KČ (PŮVODNÍ CENA BYLA 582 KČ).

 


Doporučený způsob přípravy: Čaj Lishan oolong patří mezi vysoce kvalitní čaje. Abyste si chuť tohoto čaje vychutnali co nejvíce, doporučujeme jeho přípravu a následné popíjení v Gaiwanu (Zhongu) nebo v menší konvičce. Do vyhřáté konvičky (gaiwanu) o objemu 150 ml vložte 4-6 gramů sypaného čaje. Lístky v konvičce zalejte vodou o teplotě 90-100 stupňů. Ihned slejte. Jedná se o tzv. nultý nálev, který se běžně nepije. Slouží k oživení čajových lístků. Zalejte opět vodou o teplotě 90-100 stupňů a nechte louhovat 50 - 60 sekund. Poté nálev slejte. Získali jste svůj první nálev. Pro každý další nálev dobu louhování prodlužujte o přibližně 10-15 sekund na každý další nálev. Tedy druhý nálev louhujte okolo 60 – 75 sekundy, třetí 70 – 90 sekund… Tímto způsobem přípravy získáte okolo 5 – 8 příjemných nálevů. Zejména druhý až čtvrtý nálev budou těmi nejlepšími.

Příprava čaje v konvici. Tento způsob přípravy je ideální, pokud nemáte příliš času nebo chuti si čaj připravit v malé konvičce (gaiwanu). Do větší konvice o objemu 300 ml vložte 4-6 gramů čaje. Zalejte vodou o teplotě 85 – 90 stupňů a nechte louhovat okolo 2 minut. Poté nálev slejte. Získali jste svůj první nálev. Druhý nálev zalejte vodou o teplotě 90 stupňů a nechte louhovat kolem dvou a půl minut. Na třetí nálev použijte vodu o teplotě 90 – 95 stupňů a louhujte okolo třech minut.

Čaje z této oblasti patří mezi více známé.  Jedná se o velmi kvalitní čaj, který si vychutnáte nejvíce ve svátečních chvílích, kdy budete mít dostatek času si vychutnat jejich vytříbené chutě a vůně.

 

 

 

 

detail obrázku

Počet kusů:

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook