Song Bo Chang Qing oolong | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Song Bo Chang Qing oolong

Kultivar: Si Ji Chun

Datum sběru: září 2023

Popis čaje: Tento čaj se pěstuje a sklízí v oblasti Songbo nedaleko města Mingjian, v kraji Nantou. Nadmořská výška je okolo 400 metrů n.m. Jedná se o strojově sbíraný čaj. Je čajem lehce oxidovaným (30%) a středně pečeným (40%).

Již suchý list uchvátí svoji příjemnou vůní. Ta je velmi intenzivní, příjemně  sladká. Vnímat lze ovocnou vůni  - švestky. Barva nálevu je pak tmavě žlutohnědá. Chuť  je robustní, dosti plná, nasládlá. Ucítíte lehce kávovité až pražené tóny, které jsou v kombinaci z příjemnými tóny ovocnými (švestka). Dozvuk je déle trvající s příjemnými pečenými až lehce trpkými tóny.

Oblast Songbo leží nedaleko města Mingjian.  Je vyhlášenou lokalitou v okolí. Díky kvalitní půdě a počasí se zde pěstují čaje vynikající kvality. Náš farmář dbá na to, aby péče o čajové keříky a pozdější sběr a zpracování splňovaly ty nejvyšší požadavky na kvalitu čaje (organic tea).

 

 

 

Doporučený způsob přípravy: Čaj Song Bo Chang Qing oolong patří mezi kvalitní čaje. Abyste si chuť tohoto čaje vychutnali co nejvíce, doporučujeme jeho přípravu a následné popíjení v Gaiwanu (Zhongu) nebo v menší konvičce. Do vyhřáté konvičky (gaiwanu) o objemu 150 ml vložte 4-6 gramů sypaného čaje. Lístky v konvičce zalejte vodou o teplotě 90-100 stupňů. Ihned slejte. Jedná se o tzv. nultý nálev, který se běžně nepije. Slouží k oživení čajových lístků. Zalejte opět vodou o teplotě 90-100 stupňů a nechte louhovat 50 - 60 sekund. Poté nálev slejte. Získali jste svůj první nálev. Pro každý další nálev dobu louhování prodlužujte o přibližně 10-15 sekund na každý další nálev. Tedy druhý nálev louhujte okolo 60 – 75 sekundy, třetí 70 – 90 sekund… Tímto způsobem přípravy získáte okolo 4 – 5 příjemných nálevů. Zejména druhý až čtvrtý nálev budou těmi nejlepšími.

Příprava čaje v konvici. Tento způsob přípravy je ideální, pokud nemáte příliš času nebo chuti si čaj připravit v malé konvičce (gaiwanu). Do větší konvice o objemu 300 ml vložte 4-6 gramů čaje. Zalejte vodou o teplotě 85 – 90 stupňů a nechte louhovat okolo 2 minut. Poté nálev slejte. Získali jste svůj první nálev. Druhý nálev zalejte vodou o teplotě 90 stupňů a nechte louhovat kolem dvou a půl minut. Na třetí nálev použijte vodu o teplotě 90 – 95 stupňů a louhujte okolo třech minut.

Ve své cenové kategorii je tenhle čaj bezesporu tou nejlepší volbou. Což dělá Čaj Song Bo Chang Qing oolong velmi populárním mezi milovníky dobrého čaje. Je poměrně nenáročný na přípravu. Je ideální k celodennímu popíjení. Jeho příprava je nenáročná. Je proto ideální i pro ty, kteří se s oolongy, zejména těmi pečenějšími, začínají teprve seznamovat.

 

Počet kusů:

MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook