Právě nám dorazily čaje z Taiwanu! | MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, taiwanský čaj

Právě nám dorazily čaje z Taiwanu!

 

Zásilka taiwanských čajů právě dorazila!

 

S radostí můžeme oznámit, že nám akorát dorazila zásilka čajů z Taiwanu. Začátkem nového školního roku tak máte možnost doplnit zásoby čajů, které pravidelně dovážíme (kliknutím na název vybraného čaje se vám otevře stránka s vybraným čajem) .

Tentokrát nám dorazily čaje, které byly sklizeny a zpracovány v období od května až po srpen. Také jsme doplnili zásoby čaje Si Ji Chun oolongu a čaje Lishan oolongu. Tyto dva čaje byly sklizeny letos v lednu. Lednové sklizně těchto dvou čajů byly lepší než jejich jarní sklizně. Proto jsme dali přednost sklizni, kterou jste již mohli letos vyzkoušet.

 

V květnu byly sbírány a zpracovány tyto čaje: 

Jinxuan oolong byl sbírán a zpracován ručně 3. května. Pochází z Alishanu, kde čajové lístky byly pěstovány na plantáži ve výšce 1200 m.n.m. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, jemně mléčná, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem a jemnou mandlovou chutí.

 

Milky Jinxuan oolong byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu na plantáži ve výšce 1600 m.n.m dne 20. května. Barva nálevu je žlutá. Vůně je svěží, výrazně mléčná až máslová, ovocná (maliny). Chuť připraveného nálevu je sladká, mléčná, s jemným ovocným nádechem. Výrazná mléčnost je i v dozvuku, který je poměrně dlouhý.

 

Premium Alishan oolong byl sbírán a zpracován ručně v Alishanu na plantážích v Zhang Shu Hu 5. května. Jedná se o jemně oxidovaný a jemně pečený čaj. Barva připraveného nálevu je jasná, jantarově žlutá. Vůně je velmi intenzivní, příjemně sladká, plná, ovocná (po broskvích) se sladce kořeněnými tóny. Chuť připraveného nálevu je plná, ovocná (broskvové tóny). Dozvuk je déle trvající, sladký až mléčný. 

 

Dongding oolong se pěstuje v okolí vesnice Dongding ve výšce okolo 900 metrů. Byl sbírán a zpracován 16.května. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je středně pečený. Vůně nálevu je výrazná, pečená, nasládlá. Chuť připraveného nálevu je výrazněji pečená, ovocná. Dozvuk je delší, pečený a sladký. 


 


 

Dongding Fenghuang oolong se pěstuje v okolí vesnice Fénix ve výšce okolo 1000 metrů, kterou nalezneme v blízkosti města Lugu, v kraji Nantou. Lokalita, kde se pěstuje tento čaj, je jednou z původních míst, kde se čaj Dongding začal pěstovat. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je z nich nejméně pečený. Nálev tohoto čaje je jasně žlutý. Vůně nálevu je výrazná, pečená (pečenost je sladká, piškotová). Pečenost ve vůni je decentní a příjemná. Chuť připraveného nálevu je výrazná, hladká, ovocná, s evidentním pečeným aroma (příjemně sladké až piškotové tóny). Čaj byl sklizen a zpracován 10. května.

 

Dark Dongding oolong byl sklizen 24. května. Tento Dongding se pěstuje v okolí vesnice Dongding ve výšce okolo 900 metrů. Momentálně v naší nabídce najdete tři čaje Dongding. Tento je nejvíce pečený. Je pečený více, než je u čaje typu Dongding obvyklé (pečen asi na 80%). Čaj je rolován do pravidelných kuliček. Ty mají barvu tmavě hnědou až černou. Suchý list voní sladce a po sušených švestkách. Barva nálevu je tmavě hnědá až rubínově hnědá. Vůně nálevu je výrazně pečená, omamná, sladká. Chuť připraveného nálevu je výrazně pečená, ovocná (sušená švestka), příjemně opojná, s nádechem jemného bourbonu. Dozvuk je dlouhý, pečený a sladký.

 

V červenci byl pak zpracován oblíbený tmavý oolong – Hong oolong, který byl sbírán a zpracován v Lishanu 24. července. Plantáže nalezneme ve výšce 1600 metrů. Je silně oxidován a jemně pečený. Vůně nálevu je sladká, ovocná (zralé ovoce), medová. Chuť nálevu je jemně pečená, medová, ovocná (zralé ovoce), plná. Dozvuk je delší, pečený a jemně nasládlý. 

 

A v měsíci srpnu byl zpracován ovoněný světlý oolong, Osmanthus oolong. Čaj byl sbírán a zpracován ručně v Lishanu v nadmořské výšce okolo 1600 metrů 13.srpna. Barva nálevu hotového čaje je světle žlutá až zlatá. Vůně je svěží, hladká, s příjemnými květovými tóny (po květech Osmanthu). Při pití se projeví sladké tóny a zejména v prvních třech nálevech velmi intenzivní chuť osmanthových květů. V dalších nálevech je intenzita květů menší, více se projevuje chuť oolongových lístků. Kombinace čajových lístků a květů dělá čaj velice příjemným a uklidňujícím nápojem na popíjení.

 

V netradiční srpnové sklizni byl také sbírán a zpracován letošní čaj zvaný Oriental Beauty (Orientální kráska). Lístky byly pečlivě sbírány na plantážích nedaleko města Beipu, v kraji Hsinchu dne 7. srpna. Nadmořská výška plantáží je okolo 400–600 metrů. Jedná se o více oxidovaný čaj, kdy stupeň oxidace je kolem 70–80 %.  Barva nálevu je jantarová, oranžově-hnědá. Vůně nálevu je příjemně sladká, ovocná (zralé ovoce), jemně medová. Chuť nálevu je hladká, sladce medová, ovocná (zralé ovoce). Dozvuk je delší, sladce medový.

 

Pokud čaje od nás ještě neznáte, můžete si je zakoupit nejdříve jako čajové vzorky, které balíme po 10 gramech.

 


 


MING YUN - čaj, čaje, vysokohorský čaj, gao shan, gaoshan, kaoshan, taiwanský čaj
 

logo


email  info@taiwanskycaj.cz

email  info@ming-yun.eu

mobil + 420 732 830 695  +420 732 830 695


IČ: 88842312  /  DIČ: CZ7712225532

Č.ú.: 251421512/0300


ČERNÉ ČAJE


OOLONGY - SVĚTLÉ


OOLONGY - TMAVÉ


OOLONGY PEČENÉ


MING EXCLUSIVE


ČAJOVÉ PŘÍSLUŠENSTVÍ


ODBĚR NOVINEK


 


O NÁS


JAK NAKUPOVAT


AKTUALITY


KONTAKTY


REGISTRACE zákazník / velkoobchod


www.taiwanskycaj.cz  /  www.ming-yun.eu


facebook